Perde Yıkama

You are here:

Perde YıkamaBir açıklığın önüne getirilen örtüye perde denmektedir.  Evde bir odanın görünümünü sağlayan en önemli aksesuarlarından biri olan perde, odanın havasını değiştirmektedir. Pencereye takılan perdeler gün boyu güneş görmesi, gün içinde oluşan tozlardan kaynaklı perdelerde kirlenmeler oluşmaktadır. Perdelerin temizlenmesi konusunda da hassas davranmak gerekmektedir.  Kocaeli halı yıkama perde temizliği konusunda kaliteli bir hizmet vermektedir. Profesyonel çalışanlarıyla doğru ve titiz bir iş çıkaran firma kişilerin memnuniyetini kazanmıştır.

Perdeler de tül perde ve kumaş perde olarak ikiye ayrılmaktadır. İki tür perdeyi de aynı şekilde yıkamak hatalı bir iştir. Tül perde kolay deforme olma özelliğinden dolayı temizlenirken çok dikkat edilmesi gerekir.  Kocaeli halı yıkama tül perde de sıkma yaptırmamakta, ütüleme işlemini çok dikkatli yapmaktadır. Ütülenirken kırışıklıklar açılır ama ütü yaparken buhar ayarına dikkat etmektedir. Kumaş perdeler ise elde yıkama yapılmamaktadır. Ayrıca perdelerin kuru temizlemeye verilmesi de önerilmemektedir. Perdelerde ağartıcı içeren deterjanların kullanılması renklerini ve canlılığını kaybetmesine neden olduğu için bu tarz deterjanlar kullanmamaya özen göstermektedir.

Kumaş perdelerin kumaş özelliklerine göre temizlenmesi de farklıdır. Perde üzerine dökülen sıvılarda temizliği yumuşak bir bezle yapılabilmektedir. Kocaeli halı yıkama da kumaş perdeleri yıkadıktan sonra kurutma işlemi asılarak ya da yüksek dereceli ütüyle yapmamaktadır. Kumaş perdelerin çok fazla kırışmaması için perdeleri katlayarak yıkama torbalarına koyarak yıkama yapmaktadır. Böylece iyi bir temizleme işlemi gerçekleştirerek yaptığı işin ne kadar doğru olduğunu tüm müşterilerine göstermiştir. Böylece müşteri memnuniyetini kazanmıştır.